Najlepsze aplikacje dla trenujących sztuki walki

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, nawet sztuki walki można trenować przy użyciu aplikacji mobilnych na iOS lub Androida. Wystarczy po prostu wejść w wyszukiwarkę, wpisać poszukiwane hasło lub aplikację do danego sportu i gotowe –  od razu wyświetli nam się pełna lista programów, czy serwisy informacyjne jak sportgniezno, z pomocą których możemy rozpocząć treningi. Karate, jiu jitsu, boks, taekwondo, czy nawet MMA – to tylko część sztuk walki, z których można się szkolić z użyciem technologii. I wcale nie muszą one kosztować majątku.

iBJJ

To aplikacja dla tych którzy chcą nauczyć się  nauczyć się jiu jitsu. Dostępna jest w wersji na smartfony z Androidem oraz iOS. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i prosty w nawigowaniu. Wszystkie techniki zostały podzielone na różne kategorie, dzięki któremu można uczyć się konkretnych rzeczy – na przykład wybrać atak, czy obronę. iBJJ pozwala nauczyć się 90 ruchów. Choć wydaje się to niewiele, to jednak przy koszcie apki, który wynosi około 4 dolarów, to raczej całkiem sporo. Pewnym mankamentem tego programu  może być brak filmików, bo uczymy się tylko ze zdjęć. Jednak – zdaniem twórców – początkujący adepci dużo łatwiej przyswajają dane ruchy właśnie z fotek czy rysunków, niż ruchomego obrazu.

Karate Training

Karate Training, czyli po prostu “trening karate” to kolejna z aplikacji pozwalających rozwijać się w sztukach walki. Tym razem, jak pokazuje to sama nazwa, chodzi o karate. Co ciekawe, jest to apka, której podstawową wersję można pobrać za darmo. W ten sposób każdy zainteresowany przekona się czy taka aplikacja jest dla niego i czy będzie mógł się z niej czegoś nauczyć. Jeśli uzna, że warto nabyć kolejną część z informacjami premium, wówczas ściągają płacąc za nią 5 dolarów.

Apka jest odpowiednia zarówno do  telefonów iOS, jak i z Androidem. W przeciwieństwie do omawianej powyżej iBJJ, wyświetlana filmiki poszczególnymi lekcjami, w których znajdziemy dokładne opisy wykonywanych ćwiczeń, chwytów, czy ciosów. Poza tym, zawiera wskazówki o samej technice, ale znaleźć w niej można również informacje o tym jak utrzymywać dobrą formę, jak wzmacniać swoją siłę, czy też jak poprawić elastyczność ciała.

Aplikacje do nauki taekwondo

Taekwondo jest jedną z najpopularniejszych dziś sztuk walki, nic dziwnego, że aplikacji do nauki tej dyscypliny jest wiele. Jedną z nich jest Taekwondo Bible, czyli po prostu biblia taekwondo. Jak można wywnioskować po nazwie aplikacji, zawiera ona wiele podstawowych technik tej sztuki walki oraz dokładnych informacji o tym, jak układać ciało podczas wykonywania konkretnych ruchów

Pewnym mankamentem aplikacji może być jej wersja tylko na Androida, choć niewykluczone że to może się zmienić. Z pewnością olbrzymim plusem biblii taekwondo jest fakt, iż podstawowa wersja jest produktem darmowy, a do tego często aktualizowanym. Ci, którzy mają ochotę na więcej, mogą pobrać wersję płatną.

Drugą z aplikacji do nauki taekwondo jest Taekwondo White Belt – czyli “biały pas taekwondo”. Jest to program przygotowane specjalnie dla początkujących, w którym poza informacjami o praktyce, znajduje się mnóstwo informacji o historii dyscypliny oraz przyświecającej jej filozofii. Są to zdjęcia z dokładnymi opisami, a także filmiki opatrzone szczegółową instrukcją. Plusem apki jest bardzo łatwa nawigacja oraz szeroki zakres technik, w których możemy się nauczyć. nie jest to jednak aplikacja darmowa, jednak dokonując opłaty  dostajesz już całą zawartość programu.

Mieszane sztuki walki

“Mój trener MMA” (My MMA Trainer) to aplikacja dla fanów mieszanych sztuk walki.  Dostępna jest tylko dla użytkowników Androida, to jest jej niewątpliwym minusem, to jednak jest skonstruowana w taki sposób, to pozwala w bardzo prosty sposób opanować dostępny w niej materiał. Atutem apki jest sekcja Workout Builder, która pozwala adeptowi popracować własny zestaw ćwiczeń  i treningową rutynę.