Najlepsze nadchodzące pojedynki i gale sztuk walki

Choć 2018 rok obfitował w wielkie wydarzenia ze świata sztuk walki, to jednak z pewnością przed nami również mnóstwo świetnie zapowiadających się eventów. Których walk i spotkań na ringu najbardziej wyczekują fani na całym świecie?

10 listopada 2018: Tony Bellew – Ołeksandr Usyk

To będzie dobra jesień dla fanów boksu. Jednym z ciekawie zapowiadających się walk jest  starcie Brytyjczyka Tony’ego Bellewa z ukraińskim zawodnikiem Ołeksandrem Usykiem. Walka ta była zapowiadana już od kilku miesięcy  i już po jej ogłoszeniu dała wiele emocji. Usyk, który w lipcu na gali w Moskwie pokonał Murata Gassijewa, zaprezentował wówczas świetną formę. To rewelacyjna walka zapowiada, starcie z Brytyjczykiem może być niezłym widowiskiem.

36-letni Bellew od początku przekonuje, że to on będzie zwycięzcą tego pojedynku. w ostatnich latach dorobił się kilku świetnych zwycięstw Junior ciężkiej, w której w maju 2016 roku zdobył pas WBC.

Usyk wjazd od brytyjczyka o 5 lat młodszy moim koncie mistrzostwo świata, Mistrzostwa Europy, a także złoty medal olimpijski.  jest doświadczonym zawodnikiem, który jest doceniany przez wiele gwiazd branży. W tej chwili Ukrainiec dzierży cztery najważniejsze pasy swojej kategorii. Jak wyglądać więc może obrona tych pasów? To po prostu musi być historyczne widowisko. Który z zawodników wygra?  przekonamy się 10 listopada 2018. Już teraz walka ta okrzyknięta została największą bokserską walką drugiej połowy 2018 roku.

27 października 2018: Kubrat Pulev vs Hughie Fury

Walka Kubrata Pulewa z Hughie Furym jest jednym z najbardziej wyczekiwanych bokserskich pojedynków jesieni 2018. Walka odbędzie się dokładnie 27 października w stolicy Bułgarii – Sofii. Będzie to eliminator IBF w wadze ciężkiej. Wióry jest bardzo pewny swojego zwycięstwa już zastanawia się, z kim będzie walczył po pokonaniu Puleva. I rzeczywiście komentujący w większości stawiają na wygraną Brytyjczyka. Uważają, że po przegranej z Kliczką pokazuje się w coraz słabszych walkach, a starcie z Furym będzie jego ostateczną porażką i może przekreślić jego szanse  na dalsze pojedynki na tak wysokim szczeblu. Brytyjczyk z kolei, w razie wygranej, stoi przed walką z Anthonym Joshuą, który w tej chwili dzierży że pas mistrza w wadze ciężkiej IBF. Hughie jest przekonany, że swoją formą pokazał już, iż ma szansę wzbijać się coraz wyżej i sięgnąć po mistrzostwo.

Sceptyczni twierdzą, że nic w tym pojedynku nie jest jeszcze przesądzone. Spotkanie Furego na terenie jego przeciwnika, daje Pulevowi pewną przewagę.

1 grudnia 2018: Tyson Fury – Deontay Wilder

Jedną z ostatnich świetnych walk tego roku będzie spotkanie Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem. Starcie to odbędzie się w Los Angeles, a jego stawką będzie mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej. Obaj pięściarze odgrażają się sobie wzajemnie już od pewnego czasu, a atmosfera wyraźnie zaczyna się zagęszczać. Znawcy twierdzą,  że choć mistrzostwo należy do Brytyjczyka, potem wracać będzie po dłuższej przerwie, przez to ciężko jest ocenić jego obecną kondycję. Mimo wszystko, to Fury uznawany jest za karnego konia i walki.

UFC: oczekiwanie na walkę Joanny Jędrzejczyk

Dla polskich fanów mieszanych sztuk walki jednym z wyczekiwanych wydarzeń  była grudniowa gala UFC 230. W oktagonie spotkać się miały Valentina Shevchenko i Joanna Jędrzejczyk. Miała być to walka o mistrzowski pas w kategorii muszej. Niestety, kilka tygodni temu, spotkanie zostało odwołane, a kirgijska zawodniczka zawalczy przeciw Sijarze Eubanks. Dla fanów Polki duże rozczarowanie, bowiem Jędrzejczyk, które niedawno przerwała swoją złą passę, dzięki walce z Shevchenko Miałaby szansę stać się pierwszą zawodniczką UFC, która zdobyła mistrzostwo w dwóch kategoriach wagowych. Przypomnijmy, że wcześniej  Polka, w walce z Rose Namajunas, straciła swój pas w wadze słomkowej.